Záhadné deti

V histórii sveta sa môžeme stretávať s rôznymi príbehmi detí, ktoré boli stratené a nájdené, vychovávané divými zvieratami či o ich minulosti nevieme vôbec nič a jednoducho sa zjavili. Mnohé z takto nájdených detí ich záchrancom rozprávali až neuveriteľné príbehy o ich životoch a o domove odkiaľ pochádzajú.

Marie-Angélique Memmie Le Blanc

Marie-Angélique Memmie Le Blanc skrátene Memmie je jedným z takýchto detí, ktorá bola nájdená v septembri 1731 v lese blízko Songy, vo Francúzsku. Dievča, oblečené v koži zvierat, s obuškom a čiernou pleťou malo v tej dobe asi 9 rokov. Hoci by mnohé deti mohli byť v tom veku bezbranné, Memmie nie, rýchlo behala, potápala sa a šplhala na stromy. Dokonca obuškom zabila psa, ktorého na ňu vypustil jeden z dedinčanov. Po niekoľkých kúpeľoch dokonca udivení dedinčania zistili, že pokožka dievčaťa je biela. Po istom čase bola Memmie prevezená do nemocnice v St. Maur, a aj keď mala najprv problém artikulovať a dokázala hovoriť iba v akomsi neznámom jazyku, naučila sa celkom rýchlo po francúzsky a vyrozprávala svoj príbeh. Bola unesená a namaľovaná na čierno. Otrokári ju zaviedli dokonca aj do nejakej horúcej krajiny a keď nepracovala bili ju. Jedného dňa sa loď potopila a ona sa s ďalším dievčaťom zachránila. Podarilo sa im dostať na breh, pohybovali sa iba v noci a spali na stromoch. Jedného dňa sa pohádali, pobili a nakoniec sa rozišli a žili samostatne.

Dievča si o svojom domove veľa nepamätalo, Memmie vedela iba, že pochádza z krajiny, kde je na zemi väčšinu roka sneh a jej ľudia používajú nože. Dokonca sama Memmie mala pri sebe nôž s podivnými znakmi ale stratil sa. Počas vyšetrovania boli pred Memmie postavené rôzne bábky, automaticky siahla po Eskimákoch, preto si niektorí mysleli, že bola tiež Eskimáčka. Avšak oponenti tejto teórie tvrdia, že po nich siahla iba preto, že boli farebnejšie oblečení, a že práve tieto bábky predstavovali rodinu, ktorá mohla dievčaťu chýbať. Rovnako malo dievča bielu pleť a modré oči, ktoré sú typickejšie pre sever Európy.

O osud Memmie sa zaujímali výskumníci ešte niekoľko rokov, avšak postupne o jej osobu záujem mizol. Tak ako jej život aj jej smrť zostane záhadou nakoľko nevieme kedy presne zomrela a dokonca ani to kde je pochovaná.


Zelené deti

Ďalšie podivné deti sa zjavili v roku 1210, niektoré zdroje uvádzajú rok 1173, v Anglicku. Konkrétne išlo o dve zelené deti, chlapca a dievča, zrejme súrodencov. Deti boli objavené ako sa túlajú po poliach v blízkosti obce Woolpit, ktorá sa nachádza 100 km od Londýna. Podľa svedkov mali mať tieto deti zelené oči i kožu a boli oblečené do zvláštneho kovového materiálu. Deti hovorili zvláštnym cudzím jazykom, ktorému miestni nerozumeli. Dedinčania sa snažili dať deťom jedlo, ale odmietali všetko okrem zelených fazuľových strukov. Po čase, chlapec, ktorý vyzeral byť zo súrodencov ten mladší, zomrel. Dievča, začalo po čase jesť aj ostatné potraviny a farba kože jej postupne zbledla. Rovnako sa po čase naučila jazyk a povedala, že spolu s bratom prišli z krajiny, kde slnko nikdy nesvieti a všetci sú tam zelení. Jedného dňa, keď pásli dobytok mali vojsť do akejsi jaskyne. Dlho šli až kým sa dostali na povrch.

Teórie, ktoré sa snažia vysvetliť ich pôvod sa rôznia. Vynárali sa domnienky, že by mohli pochádzať i nej krajiny, ale ak by naozaj pochádzali z inej krajiny tak by vtedajší výskumníci dokázali rozpoznať ich jazyk. Ďalšie teórie hovoria o podivných alternatívnych svetoch či podzemných krajinách a dokonca aj o mimozemšťanoch. Nakoniec sa našli aj takí, ktorí hovoria, že celý príbeh bol vymyslený. Avšak ak by bol tento príbeh výmyslom, nenašli by sme zmienky o týchto deťoch až v dvoch kronikách a to Historia rerum Anglicarum a Chronicarum Anglicanum.


Comments

Popular Posts